PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=550}

Romeo i Julia

Romeo + Juliet
6,8 142 318
ocen
6,8 10 1 142318
6,7 27
ocen krytyków
Romeo i Julia
powrót do forum filmu Romeo i Julia

0

ocenił(a) film na 1

aż mnie boli jak to oglądam. właśnie leci na tv4. jak można coś tak zj****ć...

tofur

podpisuje się pod tym. tragedia , a te dialogi to już wgl.
taki głupkowaty ten film.

andziap222

Uwielbiam :) Swietny film!

ocenił(a) film na 9
andziap222

rozjepałaś (błąd celowy, więc się nie podniecaj) mnie tym swoim tekstem o dialogach xD
Mniej Dody słuchaj słoneczko ;O

ocenił(a) film na 10
andziap222

jak sie nie kuma o co chodzi to sie nie dziwie ze uwazasz ten film za durny.
ja nie jestem fanka poezji i nic w tym stylu, ale film zrobil na mnie zajebiste wrazenie.
ale jak widac pewnie ty wolisz sluchac tych skretynialych teksow typu peji i innego ścierwa.

tofur

Bardzo przepraszam ,ale jeśli ktoś nie lubi tego filmu , to po co go ogląda i psuje sobie humor ?
Co do dialogów ... Mam nadzieję , że miałaś na myśli to , że te dialogi nie pasują do akcji w teraźniejszości ; )

Luenna

nie ma to jak oceniać film po pierwszych 15 minutach.

ocenił(a) film na 5
Luenna

Ja sobie tylko humor na tym poprawiłam ;D . Utkwiło mi w pamięci dialog policjanta wychodzącego z samochodu ; " Kto burdy te wszczyna" , był to jeden z momentów , gdzie mało nie spadłam ze śmiechu z krzesła ;D . Miał być Melodramat, wyszła Komedia w dobrym klimacie ;D . Połączenie teraźniejszości z Szekspirem ... Oceniam na 8 , za dobrą grę aktorską, ubaw i świetną końcową scenę ;D .

Anna_

wszystko się opiera na szekspirze. dialogi są jak w tragedii. jedyną zmianą jest przeniesienie tego na ekran w teraźniejszości. mnie się osobiście to podoba, bo łatwiej odebrać mnie - widzowi, to uczucie, kiedy dzieje się w czasach obecnych, niż gdyby działo się to w czasach średniowiecznych. aktorzy też dobrze grali, bardzo dobrze. film wzrusza, a kiedy jest zakończenie filmu mam nadzieję, że tym razem jednak będzie pozytywne.

ocenił(a) film na 9
Anna_

Dokładnie, strasznie się śmiałam. Kiedy miałam zacząć oglądać, to myślałam sobie "jaki glupi musi byc ten film, skoro to będzie w czasach współczesnych". Oczywiście pozytywnie mnie zaskoczył :)

tofur

Jak to mówi mój tata - Niech robieniem ekranizacji Szekspira zajmuje się tylko i wyłącznie Kenneth Branagh :)

ocenił(a) film na 7
tofur

A może łatwiej po prostu nie oglądac a nie szastac krytyką, która raczej w tym przypadku nie jest na miejscu. A dlaczego? Bo to dobra realizacjaprzyjemnie się ogląda, dialogi są MISTRZOWSKIE. Tylko swoją drogą trzeba się chociaż starac zrozumiec i rezysera, aktorów, a także samego Szekspira. Mam nadzieję, że przy następnej okazji kiedy będzie leciał ten film w tv inaczej do tego podejdziesz, choc podobno o gustach się nie dyskutuje. Pozdrawiam:D

ocenił(a) film na 7
awtrawie

Mnie się ten film podobał. Czekając na zakończenie miałam jeszcze nadzieję, że może akurat będzie happy end :P jednak nie ;D
Oryginalne dialogi były bardzo dobrym pomysłem. Dopiero dzięki tej ekranizacji pojęłam charaktery bohaterów, przecież Merkucjo był przezabawny :P aż do bólu momentami choć czasem mnie wkurzał, a w ogóle co to za szopka była z tym "ojcem" ;D i tatuaż na plecach :P uśmiałam się i momentami miałam problem bo nie wiedziałam, czy pewne sceny są komiczne, czy jednak tragiczne co wywoływało frustrację ;P jedyne co mi się nie podobało to to, że bohaterowie strasznie wrzeszczeli momentami i powstawał taki "szum" :D i straszny zamęt. No ale :D Ogólnie film dobry. Tylko nie mogę pojąć Romea i Julii i tej ich miłości. Zdaję sobie sprawę z tego, że oryginał dział się w zupełnie innej epoce, ale to jest dla mnie bynajmniej śmieszne, ta miłość, ślub i śmierć, jak dla mnie bezsensowna, choć tragiczna i trochę patetyczna. A poza tym, na pewno znalazłyby się inne wyjścia, najwyżej by ojciec Julii ją wydziedziczył i uciekłaby z Romeem (czy z Romeo? nie wiem jak się to odmienia) i żyli by sobie gdzieś daleko jedząc korzonki ;D albo coś, ale jak się kochali to ważne by być razem a reszta by się im jakoś ułożyła :P

ocenił(a) film na 1
awtrawie

ta strona powstala poto zeby kazdy mogl wyrazic opinie czy tej osobie sie film podobal czy nie i nie ma znaczenia co to za film :)

tofur

Aż boli... racja...
Ale nie bolą dialogi. Dialogi są piękne i właściwie piękno jest tylko w dialogach. Trochę jak klejnot w boleśnie ordynarnej oprawie... Powiem tak. Piękna klasyczna historia, piękny dramat, ba nawet piękne dialogi i do tego... czasy współczesne, brak klimatu jaki tworzyła historyczna Werona... Moim zdaniem skrzywdzono ten dramat, zniszczono jego pierwotne piękno. Choć niewątpliwie jeden plus jest. Gdyby nie te bolesne i wręcz okropne czasy współczesne, aktorzy i tak dalej, większość zapewne nie obejrzałaby tego filmu i nie miałaby okazji słyszeć tylu cytatów z Szekspira...
Cóż - film bolesny dla miłośników literatury klasycznej, ale i wspaniały dla wielu widzów...
Więc jednak nie jest tak okropny, jak wydawało mi się gdy po raz pierwszy go zobaczyłem. W każdym razie stanowczo jest pożyteczny ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones