PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=559}

Ukryty wymiar

Event Horizon
6,9 45 414
ocen
6,9 10 1 45414
6,3 10
ocen krytyków
Ukryty wymiar
powrót do forum filmu Ukryty wymiar

Jak dla mnie totalna masakra. chyba jeszcze nigdy nie bałam się tak na filmie, tym bardziej
oglądanym na komputerze i w towarzystwie. Po tej rzeźni pokazanej w dzienniku
pokładowym dłuuuuugo nie mogłam dojść do siebie. Ostatnio pokazałam ten film mojemu
mężowi - widać było, że go wciągnął, bo nie odezwał się słowem do samego końca.
Nie wnikam w szczególy, nie staram się go analizować i rozbierać na części pierwsze. Ja
się bałam i chyba taki był ogólny zamysł.

yiola_23

Zgadzam się. Obejrzałam go raz w życiu i nie jestem w stanie do niego wrócić. Nigdy nic mnie tak nie przeraziło. A bardzo lubię s-fi i lubię czasem obejrzeć horror. To było naprawdę straszne i obrzydliwe.

yiola_23

nie powiedziałbym, są znacznie lepsze horrory s.f. od "Event Horizon" - niemniej jednak film stworzył podwaliny pod wiele innych horrorów s.f - i tych growych i tych filmowych. Bez "Event Horizon" nie byłoby "System Shocka 2", serii "Dead Space" a także "Alien: Isolation" (seria o "Obcym" w swojej growej odsłonie zapożyczyła co nieco z filmu Andersona).

Horrory to w ogóle fajny gatunek, bo można nawiązywać i zapożyczać wiele z innych filmów, mieszać to na różne sposoby i sam "Event Horizon" także bierze wiele z innych filmów. Najjaśniejszym nawiązaniem, a właściwie powiązaniem, jest seria "Hellraiser" i piekło jako wieczne tortury - po zobaczeniu tych fragmentów, gdzie załoga rżnie i zabija się nawzajem, jak dla mnie oba filmy dzieją się w dokładnie tym samym uniwersum i liczę na to, że kiedyś ktoś zrobi wyjaśnienie, że kostka LeMarchanda i napęd grawitacyjny "Event Horizon" przenosiły bohaterów w dokładnie to samo miejsce (czyli do piekła), a Weir został wcielony w szeregi Cenobitów.

ocenił(a) film na 3
yiola_23

Jeśli jeszcze nie miałaś okazji, obejrzyj "Piąty wymiar" (Triangle, 2009r. sama porównaj, badziewie z całkiem dobrym i ciekawym filmem :) )

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones