Ewan McGregor

Ewan Gordon McGregor

8,3
68 951 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Ewan McGregor

nie wiem czy tu juz byl taki temat ale chyba kazdy tera robi sady :] mniejsza :] a oto pytanie sondowe:jaka postac grana przez ewan`a przypadla ci najbardziej do gustu?mi osobiscie sie podobal najbardziej w Life Less Ordinary :] hah fajna komedia :]

Slotshe

Christian the best, Robert (tak mu było w LLO?) też fajny. W sumie mało filmów z nim widziałam... Ale Christiana nie przebije nic!!! NEVER :)

Slotshe

oczywiście ,że Obi-Wan Kenobi:P hehhe dla takiej maniaczki SW jak ja..żartuje...zagrał to świetnie..ale widziałam z nim bardzo wiele filmów i przyznam,że nie mam chyba ulubionej...każda jest inna..w każdej pokazuje nowe aktorskie oblicze...to naprawde dobry aktor...gdy oglądam z nim film-widzę nie jego..nie Ewana McGregora..ale postać którą gra...i to jest świetne, prawdziwe aktorstwo!!

taraissu

Ja też nie widziałam z Nim wielu filmów. Ale jedno wiem. NIKT, NIGDY nie pobije Christiana. Ta rola"chodzi mi po głowie" od czasu kiedy obejrzałam "Moulin rouge" i zawsze pozostanie na szczycie. Choćby się waliło i paliło.

tunia

Christian...tak, zdecydowanie świetna postać.

Właściwie można wymieniac i wymieniać bo każda jego postać jest wg mnie bardzo prawdziwa - dość tajemniczy Joe z Młodego Adama, Robert - taki troszkę pechowiec, Catcher Block czy Zip Martin, uroczą, bo dość niewinną postacią jak na nasze czasy była też postać Lincolna Six Echo, zabójczy jest strachliwy ale i pomysłowy Alex z Płytkiego Grobu...

Jednak 2 postacie wyróżniam bardziej - Christiana i Rentona. Obie wyróżniają się swoim indywidualizmem - Christian tym idealistyczno-romantycznym indywidualizmem, a Renton - indywidualizmem przez duże I i na swój sposób pewną filozofią zyciową.

Slotshe

Christian i Lincoln Six-Echo !!!!! To byly role

Slotshe

Jeśli chodzi o bohatera, to najbarzdiej chyba lubię Obi-Wana, no bo w filmach to gra fajnych, ale dostaje cały czas takie same, beznadziejne role.

Slotshe

Robert z LLO - zabawny facet, uroczo pechowy;)
Lincoln-Six-Echo - całkiem sympatyczna postać do momentu wejscia tych wszystkich ucieczek, wybuchów i akcji
no i Renton oczywiście, w końcu to klasyka:D - chyba najbardziej przekonująca rola Ewana

krikra

Zgadzam się z Eweliną!!!

) Christian...tak, zdecydowanie świetna postać.

No pewnie! Cóż za romantyczny facet, no i w dodatku poeta!

) Właściwie można wymieniac i wymieniać bo każda jego postać jest wg
) mnie bardzo prawdziwa - dość tajemniczy Joe z Młodego Adama, Robert ) - taki troszkę pechowiec, Catcher Block czy Zip Martin, uroczą, bo dość ) niewinną postacią jak na nasze czasy była też postać Lincolna Six Echo, ) zabójczy jest strachliwy ale i pomysłowy Alex z Płytkiego Grobu...

Joe - doskonała rola, ale w gruncie rzeczy zamierzony jako odrażający typ (ale jak Ewan ma zagrać prawdziwie odrażającego faceta - taki miałbyć jego bohater ze sztuki "Little Malcolm and his Struggle..." i co - wszyscy widzowie teatralnie pokochali Malcolma, który był paskudny :)))). Ciekawie wypada Joe filmowy z Joe z książki Alexandra Trocchiego "Young Adam" (świetna - nie wiem czy jest tłumaczenie, ale dużo daje jej przeczytanie i ponowne obejrzenie filmu). Catch jest dla mnie zabawnym ziomkiem ale zdecydowanie irytującym na dłuższą metę. Robert jest po prostu słodki ale ciapowaty (chce się go przytulić i pogłaskać). Lincoln jest świetny ale niestety reżyser nie dał Ewanowi możliwości rozwinięcia roli - dobry jest też jego Tom Lincoln (kolejny słodki parszywiec).

) Jednak 2 postacie wyróżniam bardziej - Christiana i Rentona. Obie
) wyróżniają się swoim indywidualizmem - Christian tym
) idealistyczno-romantycznym indywidualizmem, a Renton -
) indywidualizmem przez duże I i na swój sposób pewną filozofią zyciową.

Renton jest po prostu powalający - i niegłupi - na swój sposób jest ciekawym, inteligentnym i niebanalnym człowiekiem. I właściwie udaje mu się.

Lubię oczywiści Obi-Wana - bo jestem fanką SW.

Dobra, mój ranking od najlepszych:

Christian - poeta, to tłumaczy wszystko
Obi-Wan Kenobi - "teach me, Obi!" :))) najgorętszy i najbardziej sexi Jedi
Julien Sorel (The Scarlet and the Black) - ach!!! Boski Julien - młody Ewan
Mark Renton - Rent-boy - najbardziej zwariownay "junkie"
Stephen Wilson (Oko Obserwatora) - zagubiony, smutny, słodki, perwersyjny świr
Ford (Tales from the Crypt - Cold War) - najbardziej odjechany "nieumarły"
Jerome (The Pillow Book) - perwersyjny biseks z wyobraźnią plastyczną :)
Ed Bloom - po prostu doskonała rola - portret ciekawego człowieka
Curt Wild - gwiazda glam-rock, nic więcej nie potrzeba
Lincoln Six Echo - sexi klon
Tom Lincoln - jak mówiłam, słodki parszywy drań
Alex Law (Płytki Grób) - uwielbiam jego poczucie humoru
Robert Lewis - słodki, zagubiony, romatyk :*
Andy (Brassed Off - Orkiestra) - prosty facet, przystojny uzdolniony muzycznie górnik, zwyczajny ziom ale b. sympatyczny
Meneer Chrome - w peruce, facet który wszystko robi z pasją, od miłości do projektowania ogrodów
Joe Taylor - perwersja do kwadratu, ostatni cham, mam do niego słabość, co jest bardzo niebezpieczne
James Joyce - pisarz, chorobliwie zazdrosny o swą muzę kochanek, geniusz
David Armstrong ("Kavanagh QC" - Nothing But the Truth) - sexowny robotnik (specjalność kopanie rowów), domniemany gwałciciel
Pvt. Mick Hopper ("Lipstick on Your Collar") - słodki, młody, niedoświadzczony (i młodziutki Ewan - pierwsza poważna rola - świetnie sobie poradził)
Martin Bells (Nightwatch -Straż Nocna) - beztroski pracownik kostnicy, łatwo wpada w poważne tarapaty (i uwielbiam go w scenie z prostytutką - Ewan, to jest aktorski majstersztyk :)))))
Billy (Little Voice - O mały głos) - słodki, romantyk, chorobliwie nieśmiały hodowca gołębi, naprawia telefony i nie tylko
Duncan Stewart (ER - epizod "The Long Way Around") - napada na sklep, jak dla mnie postać tragiczna
Stroller (Desserts) - hehe, daje się złowić na wędkę !!!
Sam Foster (Stay - Zostań) - wcale nie oglądałam tego filmu ;)))); Sam jest świetnym psychologiem, bardzo zaangażowanym
Phil (Solid Geometry) - po prostu go lubię :)))) nie wiem czemu
Dean Raymond (Blue Juice) - wariat, imprezowicz, symaptyczny, dziwak
Catcher Block - opisałam wyżej
Spec. John Grimes (Black Hawk Down) - niespecjalnie bogata rola
Nick Leeson (Rougue Trader - Spekulant) - denerwujący, przegrany życiowo
Frank Churchill (Emma) - niezbyt duża rola, kiepskie włosy :)))), średnio śpiewa :)))
Valiant - nie lubię gołębi :))))
Rodney Copperbottom - dzieciak, o złotym sercu, ale dzieciak
Młody facet (Karaoke) - eee, wygląda jak Kurt Cobain i pojawia się na chwilę
Alvarez (Being Human - Być człowiekiem) - ma trzy linijki, nie ma co oceniać

Jeśli kogoś przeoczyłam, to trudno.

"Doggin' Around" i "Family Style" nie widziałam, jeśli ktoś ma kopie to proszę o kontakt: zinah@wp.pl,
a coś czuję, że niedługo moim faworytem zostanie Billy z "Scenes of a Sexual Nature" (a co tam, lubie gejów!).

Najbardziej lubię Ewana jako Ewana ale to temat na inny wątek.

zinah

Co do "Black hawk down" - mi sie podobała jego rola. Była bardzo sympatyczna. Może i niespecjalnie bogata, ale ciepła ;) Nie da sie chyba nie lubić Komandosa Grimmesa! Nie wiem czy to tylko moje spostrzeżenie, ale wszystkie rakiety zawsze leciały własnie na niego ;P

Pozdrawiam! ( Christian&Obi-Wan górą!)

tunia

Choć oglądałam niewiele filmów z nim w roli głównej, to bardzo podobał mi się jako Kurt Wilde w Velvet Goldmine i jako Christian w Moulin Rouge. Nie wiem dlaczego ale nie podobał mi się jako Obi-wan Kenobi, może przez tą brodę...

Slotshe

Zdecydowanie role z filmu"Orkiestra" i"Little voice".Kino brytyjskie go ukształtowało aktorsko.Ale kto w tym kraju ogląda filmy brytyjskie.

Slotshe

Ewan McGregor wedlug mnie jest swietnym aktorem i w kazdym filmie daje niezly popis swoich umiejetnosci ale... zdecydowanie Curt Wild z "velvet goldmine" !!!! według mnie zaspiewal w tym filmie lepiej niz Iggy Pop w oryginale ;-) no i ten rock'n'roll'owy styl bycia.. ehhh... ;-) chociaz Renton tez bardzo ciekawa i oryginalna postac =) Curt i Renton - postacie buntownikowi...i to jest piekne :)

lilith_2

dla mnie oczywiście Christian!!! na równi z Rentonem :)

olaj85

oczywiście Obi-Wan Kenobi i Christian :)


pozdrawiam:)

neveragain3

Oczywiście Curt Wild w Velvet Goldmine!
Zakochałam się w jego wykonaniu Gimme danger ! xD

akari15_2

ooo tak.... mogłabym słuchać tej piosenki w jego wykonaniu bez przerwy =)

Slotshe

The Pillow Book:) Swoją drogą film - cudo!

Margotka

A mi w Big Fishu za to jak szczerzył zęby :D

Slotshe

Moulin Rouge to mój ukochany film - więc Christian oczywiście :)
Mało tego, uwielbiam Star Wars - więc i Obi-Wan.
Ale jakoś tak zapadła mi głeboko w pamięci i chodzi ostatnio po głowie rola w filmie The Island (Wyspa). Mam jednak na myśli Tom'a Lincoln'a właściciela sklonowanego człowieka. Cudo :)

Ahsoka

Jeśli mam wybrać jedną to Obi-Wan Kenobi ze Star Wars.

Slotshe

Christian Christian i jeszcze raz Christian!!! Moulin Rouge wymiata :) czekam teraz na Phillipa Morrisa:P

Slotshe

Mnie się podobał najbardziej jako kamerling ^^

agacior_baczek_2

Renton w Transpotting
......................

Slotshe

Mark Renton % Curt Wilde

Ameriel

Najlepszy jako Carlo Ventresca ^^ kamerling w Aniołach i demonach :)

a1n1i1a

Noo ale Obi-Wan kenobi w " Mrocznym widmie" też niezły :)

Slotshe

Najlepsza jego rola to zdecydowanie Curt Wilde w 'Velvet Goldmine'. Och... no po prostu istny majstersztyk! I jak tam śpiewał... :) Taka buntownicza gwiazda rocka :D rozmarzyłam się...

popaprana

zgadzam się! Curt Wild był świetny :) podobał mi się jeszcze jako Christian oczywiście! i Grimmes z Helikoptera :) No i Renton cudowny był! :D

aalicee92

Billy w "Little Voice"



za krótki post więc muszę coś dopisać: jhdvchsbdcnvkdavhncKSBwjhnck.,sdvbn zlkcnhka.smbfvcsjkhcvnds.k,hbksahnjaskfhnaklscjankfbna.svhnalkcnaknf

teraz OK?

Slotshe

Według mnie to jest świetny aktor.Uwielbiam go.Te role były jak dla mnie najleprze w jego wykonaniu:
Obi-Wen-Kenobi,Gwiezdne Wojny
Christian,Moulin Rouge
Na pewno na pierwszym miejscu.

Slotshe

Mi się najbardziej podobał jako Christian w filmie “Moulin Rouge!”. Ach ten głos...

cinderella_b

dla mnie najlepsze role to Renton z Trainspotting & Obi-Wan :))
a poza tym ma zniewalający uśmiech... :P

Red_hot08

Christian zdecydowanie the best. Poza tym oczywiście Obi-wan i rola kamerlinga w "Angels&Demons"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones